Jak našemu tělu může pomoci chlorella? Má blahodárné účinky a ještě umí pomoci s hubnutím. Zařaďte ji do jídelníčku ještě dnes.

Chlorella patří mezi takzvané superpotraviny a pro naše tělo má skvělé účinky a to ne ledajaké. Jde o jednobuněčnou zelenou sladkovodní řasu, která je hodně podobná spirulině, v zásadě se však podstatně liší a plést by se vám neměli. Spirulina totiž vlastně není řasa ale sinice. Liší se i svými účinky, i když se někdy vyrábějí vitamínové doplňky stravy, kdy se tyto dvě superpotraviny míchají dohromady. Chlorella obsahuje vysoké množství živin, které výrazně podporují naše zdraví a navíc některé její účinky podporují i shazování přebytečných kil.

ukázka řasy ve zkumavce

Všestranné účinky

Chlorella obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek mezi, které patří především vláknina, velké množství vitamínů a minerálů včetně vápníku, fosforu, železa, sodíku, hořčíku, zinku, draslíku, selenu a mědi. Najdeme v ní ale také chlorofyl nebo aminokyseliny. Mimo to ale obsahuje také jednu zcela unikátní složku, které se říká chlorellový růstový faktor. Tato složka velice výrazně přispívá k normální funkci trávicího ústrojí a také podporuje normální funkci imunitního systému.

Detoxikace, hubnutí i prevence

Můžeme ji tak brát jako všestranný prostředek, díky kterému posílíme své celkové zdraví. Pokud potřebujete detoxikaci organismu a chcete zbavit tělo všech škodlivých látek, které se v organismu nahromadily, nemůžete si vybrat lepší zelenou potravinu, než chlorellu. Tato řasa totiž obsahuje celulózu, která je schopná na sebe vázat toxiny. Celulózu však tělo nedokáže vstřebat a tak ji vyloučí ven společně s nahromaděnými škodlivinami. Kromě toho při jejím užívání velmi výrazně posílíte svou imunitu a zlepšíte si trávení.

lidské orgány, které pomáhá chlorella také chránit včetně zažívání

Dále se využívá k hojení a dezinfekci ran, podporuje totiž buněčné množení, když se tedy říznete, poškrábáte nebo budete mít vyrážku, chlorella váš problém vyřeší. Její dlouhodobé užívání dokonce výrazně zvyšuje energii a vitalitu, budete se tedy cítit plní energie i při náročném dni. Dále pomáhá na záněty, alergie, posiluje kardiovaskulární systém, podporuje krvetvorbu, chrání játra a zatočí se stresem.
Výrazným pomocníkem se ale stává i při hubnutí. Už po prvních pár dnech užívání tělu totiž výrazně ulehčí a tím pádem i uleví. Navíc dokonale zasytí a člověk potom nepociťuje hlad i několik hodin od užití. Zahání také chuť na sladké, což bývá pro mnohé největším kamenem úrazu při shazování kil, také upraví trávení, což je při dietě velmi důležité. Užívat se dá jak ve formě tablet nebo v prášku. Prášek se pak dá přimíchat k nápojům nebo jídlům, umíchat si z nich můžete i smoothie.