Kdo si hraje, má vyhráno

Soužití dvou lidí ať už s oddacím listem, nebo bez něj, je trnitá životní cesta. O náročnosti vypovídají rozvodové statistiky.
Když se rozhodnete s někým žít, měl by to být člověk, který má podobné zájmy jako máte vy anebo by jeden z partnerů měl mít schopnost se zájmům toho druhého přizpůsobit a nebrat to jako podřizování se.
Za společné zájmy, na kterých chcete soužití postavit, nepovažujte děti. Je tisíce samoživitelů, kteří měli partnera a zájem o dítě nestačil k tomu, aby soužití vydrželo.
výlet na kole
Je potřeba mít společné hobby!
V páru by měla být žena ta intuitivnější a plně schvalovat partnerovi jeho koníčky a zkusit se k jeho zájmům přidat. Většinou to jde. Pokud fyzicky či dovednostně je koníček partnera náročnější, jde zůstat v rovině fanynky.
Pokud partner nemá zájmy, nějaké mu najděte. Nebojte se toho, že to bude něco stát. To jsou dobře investované peníze. Pokud bude spokojený on, přenese to i do společného soužití.  Zájmů a možností je tolik, že si je z čeho vybírat.
Je technicky nadaný? Líbí se mu auta? Mohl by si pořídit veterána a kousek po kousku ho dát dohromady. Je to práce na dlouhou dobu, něco to stojí, ale jsou to dobře investované peníze a kdo by odolal letní projížďce v naleštěném krasavci, s větrem ve vlasech.
Je to aktivní sportovní nadšenec? Přidejte se k němu. Uděláte něco pro své zdraví a můžete přizvat své společné známé a spojit třeba výlety na kole s putováním po vinicích nebo s gastroturistikou.
Pokud máte zahradu a nejste úplně neschopní se hýbat, můžete společně pečovat o ni, sekat, sušit, stříhat, sázet, sklízet, a nakonec i lenošit.
Pokud jeden z vás má rád psy, můžete se díky psovi podívat po evropských výstavách, procestovat a poznat cizí země, potkat nové přátele. Se psy můžete i sportovat, možností je nespočet.
Máte rádi dobrá jídla? Zkuste si je doma uvařit, spolu. Nebojte se partnera zaučit, možná žák předčí mistra, a nakonec budete mít na talíři lahůdky, o kterých se vám ani nesnilo.
 veterán na cestě
Pojistěte si váš vztah něčím, co přetrvá léta, děti vyrostou, splátky budou splacené, prvotní zamilovanost není věčná. Pokud si najdete společného koníčka, je na čem stavět.