Mobilní dům – to je poklidný život mimo město

Jak cenná je pro nás příroda

Jak si ceníme přírody kolem nás, tak podle toho se odráží přístup k vlastnímu životu. Může se vám to zdát nepochopitelné, ale mnozí z nás si nedovedou představit, že by obětovali pohodlí městského bytu za něco, co jim paradoxně přispěje k lepšímu a zdravějšímu životu. Vzít odpovědnost za svůj život, zbavit se závislosti na některých systémech a změnit životní styl je mnohdy to nejobtížnější, co nás v životě může potkat.

koťata na zahradě

Lidé, kteří se rozhodli žít v mobilním domě (tedy abyste tomu rozuměli správně – v celoročně obyvatelné plně zteplené dřevostavbě), již tímto směrem nakročili. A co tím vlastně získali?

chrpy a vlčí máky

Energie z přírody a poklidnější život – všechny živé bytosti vyzařují životodárnou energii, tedy i rostliny. Doslova to znamená, že pobyt v lese nám dobíjí baterky, a čím blíže mu jsme a čím déle se v něm pohybujeme, tím lépe se náš organismus regeneruje. Vzpomínáte na Květu Fialovou, jak objímala stromy? Ona jejich energii doslova nasávala. Ve velkých městských aglomeracích, kde převažuje sklo, asfalt a železobeton, se vám budou baterky dobíjet mnohem obtížněji a naopak vás ještě o vaši vlastní energii z vaší aury připraví smog, hluk, automobilový provoz, vystresovaní lidé, vtíravé reklamy, různé formy násilí a mnoho dalších negativních vlivů.

Úsporu nákladů – bydlet v pronajatém bytě a přiblížit se tím trendu zemí západní Evropy? Tak si spočítejte, kolik doslova vyhodíte ze své kapsy financí. Být ve vlastním je zvláště dnes doslova k nezaplacení. Další významnou položkou jsou náklady za teplo, pokud přejdete na topení v krbových kamnech, ušetříte další tisíce, možná desítky tisíc ročně. No a nakonec si můžete vypomoci vlastní studnou, fotovoltaickými panely a kolektory pro ohřev vody, vařením na čistém propanu a záhy zjistíte, že se dá žít v mobilní dostavbě nesmírně levně.