Neomezujte se poslechem hudby pouze v online módu


Představte si situaci, že dáte dohromady partu přátel, řekněme osm, deset lidí, a společně si pronajmete horskou dřevěnici. Očekáváte, že tu bude naprostý klid, a že si tu užijete čtrnáctidenní pobyt mimo civilizaci. Žádné mobily, žádný Internet, žádná data. Vaši dovolenou budete chtít uspořádat po vzoru retro, tedy například tak, aby se podobala době osmdesátých let minulého století.

poslech hudby

Je toto řešení vůbec možné? Ano, je. Je celá řada takových míst v horách, která vám nabídnou ubytování i bez přístupu na Internet, a někde, kde končí silnice, a kam se nikdo moc nehrne. Až sem přijedete, vypnete mobil a budete jej zapínat pouze v nejnutnějších případech, např. pokud bude třeba volat záchranku nebo hasiče. Vše ostatní se již bude odehrávat, http://www.info.cz/magazin/tanecnik-yemi-a-d-uvede-revolucni-predstaveni-bude-se-odehravat-v-obchodnim-dome-14908.html jako kdyby se psal rok 1986.

hudební noty a hrnek s kávou

Vezměte s sebou stylové oblečení – v osmdesátých letech se nosily rifle „mrkváče“, ale pokud je neseženete, nevadí, tu dobu si můžete připomenout alespoň pastelovými barvami ostatních oděvů, např. triček a mikin. Tehdy se hodně lidé oblékali do pestrých barev a černá se mezi nimi moc nevyskytovala.

Nezapomínejte na muziku – ještě před odjezdem si doma stáhněte zdarma pomocí soundcloud download PC veškerou muziku, kterou máte rádi, v tomto případě to tedy bude zřejmě hudba osmdesátých let. Pobyt na chalupě si pak zpestříte hudebním doprovodem, jakousi kulisou, která napodobí onu retro dobu, kdy se na chaty brávalo rádio, a v něm jste tehdy mohli zaslechnout George Michaela, Madonnu, Mike Oldfielda, Cliff Richarda, A-HA, Cock Robina nebo Spandau Ballet.

Zabavte se jinak, než s mobilem – v osmdesátých letech běžně lidé hrávali na dovolené karty, „Člověče nezlob se“, kostky či jiné deskové hry, venku hráli badminton, jezdili po okolí na kole, namísto mobilu měli papírový čtverečkovaný blok a tužku na piškvorky nebo na „námořní bitvu“. A nic jim tu nescházelo, nikdo je nešmíroval, nikdo je nenaháněl a neotravoval.