Proč si vybrat na dovolenou zrovna České Budějovice

Je tu spousta dobrých restaurací, cukráren, kaváren, čajoven a dalších míst k odpočinku – k tomu lze stěží co dodat, přijeďte a přesvědčte se sami, zda máme pravdu.

Je tu soutok Vltavy a Malše – Tyto dvě řeky vytváří na soutoku krásné prostředí, obklopené městskou zelení a sportovišti. Můžete tu jen tak korzovat, jezdit na kole či in-line bruslích, můžete si tu zaplavat v bazénu, anebo jako vodáci pokračovat dál v plavbě, až do Hluboké nad Vltavou.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Je tu Černá věž – dominanta města, odkud je parádní výhled nejen na přilehlé náměstí Přemysla Otakara II., ale i dál na městskou zástavbu, se vzdáleným horizontem vysílače na Kleti.

Kleť není tak daleko, abyste se na ni mohli podívat vyjeďte na Kleť na jízdním kole, pokud jste zdatní cyklisté, anebo se svezte lanovkou z Krásetína. Kleť je nejvyšší vrchol Blanského lesa a je odtud tak krásný výhled, že se vám určitě vryje do paměti. Za dobré dohlednosti je to skutečně nádherný zážitek.

vysílač na Kleti

Vodácký ráj – do Českých Budějovic doplouvají vodáci, kteří začínají plavbu po Vltavě ve Vyšším Brodě. Můžete si tu zajistit levné ubytování v Českých Budějovicích a v okolí https://www.penzionurudolfa.cz/ a zakončit tu vodácký týden wellness procedurami a prohlídkou města.

Cyklistický ráj – cyklisté si tu také přijdou na své, na kole můžete putovat podél Vltavy anebo zamířit na Třeboňsko, kde se bude líbit i menším dětem a méně zdatným cyklistům. Je tu příjemný, rovinatý terén a překrásná příroda, s jakou se nikde jinde nesetkáte. Můžete tu navštívit i pískovny u Suchdola a u Veselí nad Lužnicí, kde se dá koupat, a samozřejmě si tu můžete pronajmout i loď a splout si nejkrásnější úseky řeky Lužnice, což jsou dle našeho názoru z Tábora do Dobronic anebo ze Suchdola nad Lužnicí přes Majdalenu až k Rozvodí Staré a Nové řeky, s případnou další plavbou po jednom z těchto dvou vodních toků.