Proč si vybrat na dovolenou zrovna České Budějovice

Je tu spousta dobrých restaurací, cukráren, kaváren, čajoven a dalších míst k odpočinku – k tomu lze stěží co dodat, přijeďte a přesvědčte se sami, zda máme pravdu.

Je tu soutok Vltavy a Malše – Tyto dvě řeky vytváří na soutoku krásné prostředí, obklopené městskou zelení a sportovišti. Můžete tu jen tak korzovat, jezdit na kole či in-line bruslích, můžete si tu zaplavat v bazénu, anebo jako vodáci pokračovat dál v plavbě, až do Hluboké nad Vltavou.

Sokolský ostrov v Českých Budějovicích

Je tu Černá věž – dominanta města, odkud je parádní výhled nejen na přilehlé náměstí Přemysla Otakara II., ale i dál na městskou zástavbu, se vzdáleným horizontem vysílače na Kleti.

Kleť není tak daleko, abyste se na ni mohli podívat – vyjeďte na Kleť na jízdním kole, pokud jste zdatní cyklisté, anebo se svezte lanovkou z Krásetína. Kleť je nejvyšší vrchol Blanského lesa a je odtud tak krásný výhled, že se vám určitě vryje do paměti. Za dobré dohlednosti je to skutečně nádherný zážitek.

vysílač na Kleti

Vodácký ráj – do Českých Budějovic doplouvají vodáci, kteří začínají plavbu po Vltavě ve Vyšším Brodě. Můžete si tu zajistit levné ubytování v Českých Budějovicích a v okolí https://www.penzionurudolfa.cz/ a zakončit tu vodácký týden wellness procedurami a prohlídkou města.

Cyklistický ráj – cyklisté si tu také přijdou na své, na kole můžete putovat podél Vltavy anebo zamířit na Třeboňsko, kde se bude líbit i menším dětem a méně zdatným cyklistům. Je tu příjemný, rovinatý terén a překrásná příroda, s jakou se nikde jinde nesetkáte. Můžete tu navštívit i pískovny u Suchdola a u Veselí nad Lužnicí, kde se dá koupat, a samozřejmě si tu můžete pronajmout i loď a splout si nejkrásnější úseky řeky Lužnice, což jsou dle našeho názoru z Tábora do Dobronic anebo ze Suchdola nad Lužnicí přes Majdalenu až k Rozvodí Staré a Nové řeky, s případnou další plavbou po jednom z těchto dvou vodních toků.