S pronajatým vozem do Posázaví

Posázaví si možná vybavíte v souvislosti s filmem pro děti „Ať žijí duchové“, kde se propagovaly výrobky z Přibyslavi, a kde Posázaví zaznělo v souvislosti s „pramenem zdraví“. S trochou nadsázky bychom mohli skutečně tvrdit, že tato krajina má na naše zdraví významný vliv, patří totiž k nejkrásnějším a nejčistším oblastem v republice. Můžete se do těchto míst vypravit s pronajatým vozem z půjčovny aut v Praze, Praha je ideálním výchozím bodem pro putování po této trase a začít byste mohli třeba u zámku Štiřín, v Nové Hospodě, nedaleko Jílové u Prahy. Odtud se přesunete https://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/nemecka-deutsche-bank-presune-po-brexitu-do-frankfurtu-mene-zamestnancu-nez-se-ocekavalo-1342155 do Týnce nad Sázavou a cestou budete míjet kamenný železniční viadukt Žampach. Z Týnce přes Čerčany a Přestavlky u Čerčan zamíříte k Choceradům a odtud je to jen pár kilometrů k hvězdárně Ondřejov.

výlet autem z autopůjčovny

Dále byste mohli navštívit Sázavský klášter a romantické údolí v Ratajích nad Sázavou s hradem Pirkštejn. Určitě si nenechte ujít hrad Český Šternberk, zámek v Kácově a hrad a zámek ve Zruči nad Sázavou. Krajina dolního a středního Posázaví je nesmírně malebná a romantická, řídce osídlená a naleznete tu potřebný klid pro regeneraci organismu a důkladný odpočinek.

hrad Český Šternberk

A pokud se s přáteli chystáte na vícedenní výlet, můžete s vozem z autopůjčovny doputovat až do kempu pod peřejemi Stvořidla a projít si stezku podél peřejí pěšky. Stojí to za to, určitě se vám to tu bude líbit, peřeje Stvořidla jsou častým námětem fotografů a milovníci přírodních krás si tu přijdou na své.

Putování podél Sázavy byste mohli uzavřít prohlídkou přehradní hráze vodní nádrže Švihov a hradu v Ledči nad Sázavou a chcete-li ještě pár dalších tipů, odtud to není daleko k dalším zajímavým oblastem Českomoravské vrchoviny, jako je Pacov, Pelhřimov, Žďárské vrchy či zmiňovaná Přibyslav.

Na romantický výlet s pronajatým vozem se můžete k řece Sázavě vydat s rodinou, s přáteli nebo s nadšenci, kteří si uvědomují, že Česká republika má co nabídnout, a že jsme turistickou velmocí s mnoha překrásnými památkami a přírodními úkazy.