Školení BOZP je důležité

Někteří lidé si myslí, že BOZP školení je hloupost. Rozhodně to ale hloupost není, protože mnoho lidí vůbec netuší, jak se mají správně chovat, pokud například fungují na stavbách apod.

Je jasné, že zaměstnavatel je vždy povinen zajistit BOZP školení pro nové zaměstnance a na zaměstnanci je, aby na takové školení přišel. Na závěr se vždy podepisují papíry jako souhlas, že byl člověk s něčím takovým seznámen a ví, jak se má nebo nemá chovat, aby si zbytečně nepřivodil úraz.

Ač někoho takové školení nemusí bavit, měl by daný člověk dostatečně dobře poslouchat, protože pokud jste se ještě nikde s něčím takovým nesetkali, je možné, že uslyšíte věci, které byste ani nečekali, že uslyšíte.

lidé a papíry

Je velice důležité, aby při práci nikdo nebyl zraněn, což znamená, že nesmíte dávat ruce tam, kam byste je dávat neměli a to zejména, při práci s nějakým strojem. Jsou lidé, kteří ze zvědavosti někde strčí ruku a pak to dopadne tak, že bude daného člověka potřeba co nejdříve odvézt do nemocnice, jinak přijde o prsty.

Každý by si měl opravdu dávat pozor a měl hlavně respektovat to, co na školení uslyší. Jestliže se opravdu nechcete potýkat se zdravotními problémy kvůli tomu, že jste sahali tam, kam jste neměli, skutečně dbejte školení, které vám bylo poskytnuto.

tužky a papíry

To, že člověk na závěr dá podpis na papír, že školením prošel, není jen tak. Pokud dané věci porušíte, můžete z toho mít problém a to už jen proto, že jste vše slyšeli tak, jak jste slyšet měli a dokonce jste i podepsali, že se vším souhlasíte.

Jsou lidé, kteří se mohou pokusit využít toho, že poruší BOZP a poté to dopadne tak, že mohou být z práce ještě k tomu všemu vyhozeni.

Člověk by si neměl příliš zahrávat, aby to nedopadlo tak, že budete mít úraz a ještě navíc přijdete o práci, která vás například bavila. Bude opět potřeba najít něco nového a může to dopadnout tak, že bude dlouho trvat, než budete moct do nové práce nastoupit, jelikož kvůli svému úrazu toho dlouho nebudete schopni.