Vyplatí se zvolit nejlevnější virtuální sídlo Praha?

Dnes najdeme firmy, které poskytují možnost virtuálního sídla, tedy jakéhosi pronájmu adresy bez toho, že bychom dané místo skutečně využívali, možná s výjimkou občasných schůzek. Tato adresa slouží především k tomu, abychom ji měli zaregistrovanou jako firemní sídlo a vyhnuli se tak nutnosti zveřejnit například svou osobní adresu, pokud podnikáme z domova.

Ovšem, podobně jako u jiných služeb, i zde najdeme různé typy a ceny, ze kterých si můžeme vybrat. Částka se obvykle liší podle lokace, a většinou platí, že čím prestižnější je, tím je také dražší. A asi všichni budeme souhlasit, že tou zdaleka nejlepší je naše hlavní město.

prestižní firemní sídlo

I zde se však mohou ceny lišit, a to dost podstatně, většinou podle umístění. Je tedy otázkou, zda se nám vyplatí zvolit nejlevnější virtuální sídlo Praha, nebo zda je lepší vybrat si ve stejné cenové relaci variantu v jiném městě. Problém totiž je, že ty nejlevnější možnosti v Praze v naprosté většině případů nejsou zrovna na prestižní adrese. Pokud zde tedy chceme pořádat schůzku s obchodními partnery, okolí na ně pravděpodobně neudělá zrovna nejlepší dojem.

smlouva o virtuálním sídle

Je potřeba přiznat, že za stejnou cenu můžeme mít virtuální sídlo v jiném městě v mnohem prestižnější lokaci – například namísto okrajové čtvrti bude přímo v centru, což bude rozhodně působit mnohem lépe.

Na druhou stranu je fakt, že pokud jej budeme využívat pouze jako jakýsi PO Box, pak je celkem jedno, ve které části města bude. Zvláště zahraniční partneři jednotlivé části města neznají – stačí jim, že vidí Praha. V takovém případě se výše zmíněná varianta nejlevnějšího pražského sídla rozhodně vyplatí.

Není tedy na škodu se zamyslet nad tím, jaké jsou v tomto ohledu přesně naše potřeby, a pokusit se najít takové řešení, které by je nejlépe uspokojilo. Nejenže nám to ušetří starosti, ale zároveň nám to i pomůže v podnikání. A věřte, že udržet se na trhu není v dnešní době nijak jednoduché.