Chcete zbohatnout?

Bohatství je snem snad každého z nás. Kdo by také nechtěl krásný dům a nové auto? Chodit každý den na večeři do luxusní restaurace a nakupovat značkové oblečení… Luxus a bohatství se zamlouvají všem, ale málokdo se opravdu rozhodne pokusit se ho dosáhnout. Místo toho, abychom se od bohatých lidí učili a naslouchali jejich radám, je odsuzujeme. Říkáme, že jejich peníze jsou špinavé, že peníze kazí charakter, nebo že si je ti boháči nezaslouží.

bankovky

Ale proč by měly peníze kazit charakter? Proč by mělo člověka změnit číslo na účtu? Asi všichni chápeme, že to nedává smysl. Finance nám dávají možnost udělat to, co opravdu chceme a koupit si to, co chceme. Nijak nás nemění. Nemůžou změnit naši povahu a přimět nás chovat se jinak. Jak by to také udělaly? Ve své podstatě jsou to jen kusy potištěného papíru nebo čísla na účtu.

Bohatství může ve skutečnosti dosáhnout každý. Není to jednoduché, to určitě ne, ale jsou kroky, které můžete udělat hned a začít svou cestu. Prvním takovým krokem může být omezení vašich výdajů. Když budete vydělávat víc, než potřebujete na své pravidelné výdaje, budete postupně bohatnout.

peníze

Takhle jste si to asi nepředstavovali, že? Bohatnout po pár ušetřených stovkách měsíčně nezní moc zábavně a určitě to nebude rychlé. Proces ale můžete výrazně urychlit tím, že ušetřené peníze budete investovat. Pokud se v investování nevyznáte, můžete své peníze jednoduše vložit do některého z pasivních ETF fondů. Máte tam zaručenou diverzifikaci a nízké poplatky za správu. Investovat můžete pomocí některého z evropských brokerů a nemusíte jim ani platit vysoké provize jako investičním poradcům. Podívejte se na seznam dostupných nejlepších forex brokerů a vyberte si toho ideálního pro vás. Dívejte se především na jeho nabídku finančních produktů, důvěryhodnost a zkontrolujte jeho skryté poplatky.