Spolehlivé a rychlé antigenní testy z nosu

Antigenní testy jsou pro nás nedílnou součástí našich životů už nějaký ten rok. V dřívější době jsme ani netušili, že něco takového jednou budeme potřebovat.

Antigenní testy z nosu nám pomáhají v této době zjistit, zda máme virus SARS-CoV-2 nebo ne. Těchto testů se vyrábí opravdu mnoho. Nejvíce se používají ve školách, kde se žáci každý týden testují, a pokud jsou pozitivní, musí okamžitě opustit školu, jít na PCR test a čekat na výsledek z PCR testu, pokud budou pozitivní i z tohoto testu, čeká je karanténa. Dále se také často používají ve firmách, kde se všichni zaměstnanci také testují. Princip ve firmách je pak úplně stejný jako ve školách.

antigenní testy z nosu

Co balení obsahuje?

V každém balení najdete samotný antigenní test, sterilní výtěrový tampon pro odběr vzorku, zkumavku s extrakčním roztokem + stojan na zkumavky, návod.

Jak se provádí testování?

Z krabice vyndáte stojan na zkumavky, do kterého postavíte zkumavky s extrakčním roztokem (u některých testů může být, že do zkumavky roztok nalejete). Otevřete sterilní výtěrový tampon, zakloníte hlavu a zavedete aspoň 2,5 cm tampon do nosní dírky. Tím samým tamponem opakujete výtěr i z druhé nosní dírky. Tampon vložíte do zkumavky s roztokem a 5x jim zatočíte, hlavně tampon přitlačte proti spodní a boční straně zkumavky. Až budete tampon vyndávat ze zkumavky, tlačte ho po stěně nahoru. Zkumavku zavřete. Vyndáte antigenní test, který položíte na rovný povrch. Do určené dírky nakapete ze zkumavky 3 kapky (nejlépe bez bublinek). Po 15 minutách zkontrolujete výsledek. Pokud vám vyšla jedna čárka, jste negativní, ale pokud vám vyjdou dvě čárky, jste pozitivní. Může se stát, že vám test neukáže žádnou čárku nebo jen tu úplně spodní, v tu chvíli je tento test neplatný a udělejte si ho znovu.

antigenní testy z nosu

Kolik takový balíček testů stojí?

Zde záleží na počtu kusů. Pokud si budete kupovat balíček s 25 kusy, vyjde vás to přibližně na 600 Kč. Jestliže budete chtít kusů 100, tak se cena bude pohybovat kolem 2 500 Kč. Pak existují i balíčky s 500 kusy, a to je většinou kolem 20 tisíc Kč, což je velmi dobrá cena. Pokud to nakupujete pro testování zaměstnanců nebo je nakupujete pro školu, družstvo, spolky atd., tak máte nárok na příspěvek na testy.

Antigenní testy se vždy hodí, jsou spolehlivé a rychlé. Chraňte nejen sebe, ale i ostatní, testujte se.