Chytrý telefon v kuchyni může pracovat jako chytrá minutka

Pro všechny milovníky vaření, anebo třeba jen pro ty, kteří si ráno vaří občas vejce naměkko, výborně poslouží aplikace Visual Timer – Countown. V kuchyni bývá častým problémem nastavení minutky – časovače, který musíte pokaždé nastavovat ručně a musíte si pamatovat, jak dlouho se peče kuře, jak dlouho vařit luštěniny, nebo maso v papiňáku, jak dlouho rýži, polévku, omáčku atd. Jestliže vaříte po paměti a pamatujete si i časy jednotlivého vaření, pak vám stačí docela obyčejná minutka, třeba mechanická.
hodiny na displeji 

Nastavení různých modifikací časovačů pro více druhů vaření

Ovšem jestliže si chcete práci v kuchyni trochu usnadnit, můžete se spolehnout právě na aplikaci pro OS Android. Můžete si ji umístit třeba přímo na plochu a tak ji rychle spustit vždy, když je třeba. Program především umožňuje nastavit si předem různé předvolby časů pro jednotlivé úkony v kuchyni. Na každý z nich pak budete mít svůj vlastní interní časovač. Seřadíte si je pod sebou podle délky času, aby v nich byl lepší přehled. Můžete tedy mít uvnitř aplikace např. časovač pro vejce naměkko 2,5 minuty, pak např. kuřecí maso v tlakovém hrnci 17 minut, další časovač se může jmenovat „hovězí přední maso v tlakovém hrnci 25 minut“, další třeba fazole v tlakovém hrnci 18 minut atd. Nastavíte si třeba deset časovačů v jednom a pak stačí vždy jen spustit ten správný.
divoký pták
Program pracuje spolehlivě, časovač je graficky přehledný, vypadá jako hodinový ciferník s kruhovou výsečí, ze kterého postupně ukrajují kousek po kousku ubývající minuty nebo sekundy. Časovače lze pro lepší zapamatování a přehlednost od sebe barevně odlišit. Nastavit lze také zvukový alarm podle potřeby a program může pracovat i na pozadí, tedy např. v době, kdy s telefonem provádíte jiné činnosti.
oranžový pták
Aplikace Visual Timer je v obchodě Google Play novinkou od počátku roku 2018 a několik stovek uživatelů ji hodnotilo průměrnou známkou 4,7 z pěti možných bodů, což je hodnocení velmi vysoké. Program zabírá pouhých 7 MB v úložišti a pracuje na OS Android od verze 4.1.