Zvíře v domě


Pes
Na péči asi nejnáročnější domácí mazlíček je pes. Pokud si chcete do bytu pořídit štěně, budete v začátcích potřebovat alespoň misky, pelíšek a věci pro chození venku. Misky by měly být dvě, na vodu a na jídlo. Někteří majitelé nedají dopustit na vodní fontány, díky kterým zůstane voda déle čerstvá, a podlaha okolo nebude vypadat jako po povodni. Alternativou, zejména pro mladé psy, je také napáječka pro hlodavce. Sice nemá takový objem, ale pro zvíře je jednodušší se naučit ji používat.
malý hafík
Miska na vodu by každopádně měla být stabilní, aby ji nešikovné štěně snadno nepřevrhlo, a snadno omyvatelná. U větších psů dejte pozor, aby se k jídlu nemuseli moc ohýbat. Pomůže stolička nebo speciální držák. Pelíšek by se měl dát snadno prát, a ideálně by měl mít nepropustnou spodní vrstvu, která při nehodách neprosákne. Máte-li doma malého raubíře, sáhněte po pevných materiálech.
britský kocour 
Kočka
Pro kočky je snad ještě důležitější než pro psy aby měly svůj prostor, kam si mohou v případě potřeby zalézt. Místo klasického polštáře nebo košíku se proto poohlédněte po uzavřeném pelíšku, do kterého se kočka bude moci schovat. Kočky škrábou, takže rozhodně vyberte několik hraček, které, snad, uchrání vaše židle a gauč od náletu kočičích drápků. O miskách platí to samé, co u psů, tedy stabilita a omyvatelnost.
 králík a pes
Hlodavci
Hlodavcům většinou stačí jejich klec, vybavená stelivem, hračkami, domkem, jídlem a pitím, ale měli byste zabezpečit kabely proti překousání, odstranit jedovaté rostliny, a důležité dokumenty se naučit ukládat tam, kam se k nim křeček nebo morče nedostanou. Volně ležící kabely pověste na zeď nebo si na ně pořiďte kryty, jedovaté kytky odstraňte a zabezpečte také vchody do pokoje s klecí tak, aby se z nich případný uprchlík neměl šanci dostat. Ujistěte se také, že v pokoji nejsou žádné skuliny, kam by zvíře mohlo spadnout a ublížit si.