Co sbalit miminku na dovolenou?


Doklady
Dětský občanský průkaz nebo pas (podle země, do které se chystáte) je pro vaše nemluvně při překročení hranic ČR nutnost. Dále nezapomeňte na kartičku pojištěnce.
batole v bazénu.jpg
Drogerie
Pro miminko sbalte v první řadě to, co používáte každý den. Plenky, vlhčené ubrousky, olejíček, špejličky do uší, krém na opruzeniny. Pokud vyrážíte k vodě, tak také plenky do vody.
Na dovolenou však nezapomeňte přibalit také opalovací krém, popř. krém do větrného počasí (podle destinace), dětskou mořskou vodu a odsávačku (pro případ rýmy), teploměr. Pokud miminko bere nějaké léky, přibalte je.
Pro sebe sbalte také žlučové mýdlo nebo odstraňovač skvrn a raději i trochu pracího prášku, nikdy nevíte.
hračky na pískovišti.jpg
Jídlo
Pokud máte plně kojené miminko, bude to s jídlem velmi jednoduché. Prostě vezměte sebe. Je-li vaše dítko na umělém mléku, vezměte dostatečnou zásobu mléka, vody, lahviček a sterilizátor.
S přikrmovaným mimčem bude mnohem větší zábava. Zabalte buď své zavařené, nebo kupované skleničky, raději vezměte více, než potřebujete, a příliš neexperimentujte. Nevíte, jak změnu prostředí bude mrňous snášet, tak mu ji ulehčete aspoň oblíbeným jídlem. Myslete také na dostatečné zásoby kojenecké vody a čajů.
S přípravou jídla souvisí také zabalení misek, lžiček a například rychlovarné konvice.
dětský kufřík.jpg
Oblečení
Při balení oblečení se budete muset smířit s tím, že vy si vezmete dvě trička, jedny plavky a budete rádi, zatímco kojenec bude mít na každý den 3 oblečky. Berte v potaz, jestli si budete mít kde vyprat a jaká je šance zašpinění. Na předpověď počasí se moc nespoléhejte. Raději vezměte oblečení víc, většinou rodiny spíše litují, že vzaly málo. Nezapomeňte také na dostatečné množství látkových plen, ručníků, popř. dek.

Hračky
Dítě bude pravděpodobně trochu vyjukané z nového prostředí, proto mu změnu ulehčete alespoň přítomností jeho známých hraček. Raději však nechte doma ty hlučné, které by na pláži nemusely bavit relaxující dvolenkáře tak jako vaše miminko. Pokud má vaše dítě dudlík, vezměte nejméně dva.

Ostatní
Kočár, autosedačka, šátek, nosítko a všechno, bez čeho si nedovede představit fungování.
Až budete sbalení, přestaňte si dělat starosti a dovolenou si pořádně užijte!