Výhody a nevýhody soukromých škol


Jako každým rokem se opět blíží období, kdy se nejen žáci základních škol ale také středních škol začínají rozhodovat, jak budou ve svém studiu pokračovat.

brýle na čtení.jpg

Jestli stojíte před rozhodnutím, zda dát do studia větší množství peněz, rozhodnout byste se měli podle toho, jaká má škola recenze či reference samotných studentů.

Určitě je důležité se také podívat na to, jak se škola prezentuje a jaké je školné.

Je rozhodně těžké říct, jestli je soukromá škola v něčem lepší než škola státní. Soukromé školy na rozdíl od těch státních potřebují více reklam a mají snahu se ukázat v tom nejlepším světle .

Je důležité se rozhodnout, zda toužíte po škole klasické, tradiční, důvěryhodné nebo nejmodernější.

Každá soukromá škola navíc funguje z peněz studentů, takže je jasné, že o takového studenta soukromé školy prostě budou bojovat.
špinavá tabule.jpg

Na většině soukromých škol je rozdíl od těch státních v počtu studentů v jedné třídě a jiný přístup učitelů k žákům. Určitě se mohou studenti potkat i s praktickou výukou, což znamená, že jsou poté v zaměstnání použitelnější, než ti, kteří studovali školu státní.

Na druhou stranu ale soukromé školy, které nabírají klasický počet studentů do tříd, jsou trochu ve výuce zaostalé.

Není tedy žádnou novinkou, že studenti po roce přechází na jinou školu a to jak z finančních tak i nedostatečně vzdělávacích důvodů.

Pokud o soukromé škole přemýšlíte i vy, měli byste si dát pozor na rozdíl mezi prezentací školy a skutečnou kvalitou vzdělání. Rozdíl je v tom totiž opravdu velký a hlavně je znát.

Nemůžeme zobecňovat, zda jsou soukromé školy dobré nebo špatné, protože všechny se od sebe nějakým způsobem liší. Je opravdu dobré dát na zkušenosti studentů nebo absolventů dané školy nebo alespoň navštívit den otevřených dveří předtím, než se natrvalo rozhodnete. Nebojte se zeptat na všechno, co vás o dané škole zajímá. Čím více toho budete vědět, tím lépe.