Dejte si pozor při výběru ojetého vozidla

V životě se určitě setkáte s tím, že budete přemýšlet nad tím, jestli si udělat řidičské oprávnění. Pokud si zaplatíte autoškolu, ve které poté projdete výcvikem, a nakonec i závěrečnými zkouškami, tak pak už vás čeká asi jen to, že budete shánět vozidlo, se kterým budete jezdit.

kubánský kabriolet

Pokud se rozhodnete pořídit si ho z druhé ruky neboli z autobazaru nebo od soukromníka, tak je to jistě dobrý nápad. Jen se musíte zaměřit na technický stav vozidla. Samozřejmě i na ten kosmetický, ale ten vám příliš nebrání v provozu.

Nejlepší možností pro vás bude, pokud máte v rodině někoho, kdo rozumí autům. Třeba takový vyučený automechanik, který ve své práci pokračuje i po škole, tak se jistě vyzná a může vám hodně pomoci. Pokud však nemáte nikoho takového v rodině, tak to nevadí. Existují totiž i další možnosti.

Můžete si totiž na internetu najít člověka, který se specializuje na výběr, prověření a nákup. Bude vás to stát třeba do pěti tisíc, ale budete mít veškeré informace o tom, co kupujete. Plusem navíc je to, že pokud máte například zaměstnání, ze kterého vás mohou každou chvíli potřebovat, tak tohoto člověka můžete poslat prověřit a omrknout autíčko samostatně. Všechny informace a doporučení vám potom předá. Jelikož má i zkušenosti s vyjednáváním, tak pokud zjistí nějaké závady, tak se s vámi o nich poradí. Pokud budete ochotní investovat nějaké peníze a vše si samostatně opravit, tak můžete tohoto „experta“ poprosit, aby vyjednal lepší cenu. Tudíž můžete díky němu získat i slevu. Ovšem z této slevy si většinou berou něco okolo deseti procent jako provizi.
tachometr na nule

Pokud nechcete dávat tolik financí za člověka, který vše prověří, tak se můžete obrátit na nějaký servis. Nejlepší bude ten, ve kterém budete i nadále provádět po zakoupení opravy atd. Případně se zeptejte někoho blízkého, kam jezdí a kde jsou spokojení oni. Zde se například za tisíc korun můžete dohodnout, že vám vůz, o který máte zájem napojí na diagnostiku. Zvednou jej na zvedák a podívají se na spodek a prověří technický stav. Budete tak mít informace přímo od profesionálů.