Evidence zboží a produktů

Evidence zboží a produktů

Řádné vedení

Firmy zabývající se výrobou či prodejem zboží, které fyzicky vlastní musí mát dostatečně velké prostory, kde je uskladní, k čemuž nám slouží sklad. Třeba u malé prodejny stačí jenom menší místnost, kde si všechno naskládáme dle sebe a hned se budeme orientovat kde co je. Mnohem složitější je to ve velkých skladech, protože zde jsou klidně stovky krabic, které zvenku kromě velikosti vypadají stejně, takže musíme mít o nich dobrý přehled.

euro palety

Nejčastěji se to dělá tak, že na každé krabici máme etiketu s čárovým kódem a základními informacemi, abychom věděli, co v ní vlastně je, kolik kusů a tak dále. To zároveň zavedeme do počítačového softwaru. Ty dnešní jsou už tak propracované, že skutečně vše probíhá přehledně a rychle. Navíc tu můžeme dělat všemožné operace, abychom třeba zjistili, kolik kusů určitého zboží vlastníme. Aby rozdíl v systému a realitě nebyl velký, tak se jednou za čas dělá kompletní inventura.

Odolné etikety

Pro značení krabic potřebujeme prvek, který bez problému vydrží negativní jevy jako je třeba vlhkost, protože putují většinou u nás kamionovou dopravou a často musí urazit velkou vzdálenost. Ideálním produktem jsou samolepící etikety na kotouči, protože ty drží opravdu dobře a můžeme se na ně spolehnout. Vzhledem k tomu, že jsou na kotouči, tak můžeme hezky používat jednu na druhou. Na výběr je z termo etiket a těch běžných.

průmyslová továrna

Na běžné se tiskne například inkoustem, ovšem na ty termo se používá přímý tepelný tisk, přičemž při používání ve větší míře můžeme takto dost ušetřit. Ovšem nic nám na ně nebrání psát propiskou či fixou, takže si sem můžeme dělat různé poznámky a podobně. Čitelnost je tu velmi důležitá, přičemž u těchto etiket se nemusíme obávat, že by se nám vytratila. Zůstává i její dobrá lepivost, přičemž to nám zase zajišťuje, že se jenom tak neodlepí a neztratí se.