Při stěhování je náročná i fáze zabydlování

Když se vynoří zpoza obzoru sled myšlenek, které sledují jediný cíl – stěhování, máte před sebou spoustu úkolů, s nimiž si musíte poradit. Většinou však věnujete pozornost právě těm, co se vztahují k přípravné fázi a samotnému procesu přesunu z jednoho místa na druhé. Zajímá vás, abyste měli dostatek balicího materiálu, kartonových krabic a také dost času všechny věci do nich vyskládat.

krabice a klíč

Budete kontaktovat stěhovací firmu stěhování v Mělníku, která vám vypomůže i s rozmontováním nábytku, a jistě vás potěší, že některé firmy umožňují i rozebrat kompletní kuchyň a nainstalovat ji do nového bytu. Stěhováci zvládají tyto úkony běžně, můžete jim svěřit i další náročné úkoly, jako je vrtání do zdi a stropu v panelovém bytě a připevnění lustrů, záclonových konzolí, zrcadel a polic a další podobné „vychytávky“, na nichž si mnoho lidí může takříkajíc vylámat zuby.

radnice v Mělníku

Myslete na zadní kolečka

Kromě přípravné fáze byste však měli předem pomýšlet i na okamžik, kdy se s vámi stěhováci rozloučí, a vy zůstanete ve svém bytě sami. Budete si zvykat na nové prostředí, budete vybalovat jednu krabici za druhou a rozhodovat se, zda přece jen není vhodné nábytek umístit jinak, posunout sedací soupravu, změnit polohu lůžka v ložnici, jinak rozmístit bytové dekorace a provádět spoustu dalších úkonů, abyste se tu cítili opět příjemně, jako v místě, které jste právě opustili.

Pár tipů pro lepší zabydlování

Malování bytu a pokládka podlahové krytiny – máte-li možnost nechat vymalovat či vytapetovat a položit na podlahu koberec, dlažbu, vinyl či plovoucí podlahu ještě před stěhováním, neváhejte. Usnadní vám to život obrovským způsobem.

Krabice do jedné místnosti – poproste stěhováky, ať vše nosí do jedné místnosti, kterou „obětujete“ jako prozatímní sklad. Tím budou ostatní prostory prázdné a usnadní vám to práci s rozmísťováním nábytku.

Pořiďte si stěhovací popruhy a lišty – až budete posouvat nábytkem a zvažovat nad jeho nejlepší polohou, mohou se hodit pojízdné stěhovací lišty. Můžete si vypomáhat i popruhy u velkých a velmi těžkých kusů nábytku.