Jak netradičně oslavit Mezinárodní den mužů

Mezinárodní den mužů připadá na 19. listopadu. Zajímavé datum. Především v zajímavém období. Blíží se totiž čas vánoční, za dveřmi je advent a přípravy k pečení cukroví a chystání vánočních dárků jsou již cítit ve vzduchu. A právě v tomto okamžiku na scénu vstupuje toužebně očekávaný den klidu a pohody, kdy se ráno probudíte, pohlédnete do kalendáře, v průběhu holení a ranní hygieny si vybavíte, jaké to vlastně je být mužem, a copak mi má drahá dnes přichystá za překvapení.

piloti letadla

Oslavy Mezinárodního dne žen jsou již tradiční, zvláště za socialismu se dbalo na to, aby každá něžná tvář obdržela alespoň květinu a nějakou milou drobnost. V tento den se jejich svátek také častokrát zapíjel alkoholem, a byli to především muži, co jej prolévali hrdlem. Tentokrát však zapomeňte na alkohol a raději se soustřeďte na pilotáž. Připoutejte se, prosím, nekuřte, vypněte mobilní telefony, za okamžik budeme ve vzduchu.
řidič vrtulníku

Pilotní trenažér

České aerolinie od doby svého vzniku v roce 1993, kdy se Česká republika oddělila od Slovenska, měly kromě několika satelitních letišť veškerý letový provoz, údržbu a podpůrné profese situované na ruzyňském letišti. Součástí celého komplexu byly hangárové haly označené písmeny od A až po F. V hangáru A byl umístěn speciální trenažér pro výcvik pilotů dopravních letadel. Zpočátku šlo o kabinu letadla Boeing 737 – 500, později tu byl instalován modelový kokpit letounu Airbus A380. Tento stroj pojme ve skutečnosti až 530 osob, délka tohoto obřího kolosu je 73 metry a rozpětí křídel zhruba 80 metrů. Simulátor je konstruován tak, aby uvnitř nebylo možné rozeznat jej od skutečného letadla, posadíte-li tedy svého vyvoleného na sedadlo pilota, ten bude moci se zkušeným instruktorem vyzkoušet pilotáž jednoho z nejsložitějších strojů světa. Hodinový pobyt v těchto místech vás přijde na necelých 1500 korun, a pokud je ten váš alespoň trochu dobrodružné povahy, jistě se mu netradiční dárek k Mezinárodnímu dni mužů zalíbí.