Jak si usnadnit po mateřské návrat do práce?

Pokud vás už brzy čeká návrat do práce, možná vás to trápí. Nechápete, jak to uteklo, a začínáte se připravovat na další změny ve vašem životě. Možná patříte k těm, které se nemohou dočkat, až se do zaměstnání vrátí a konečně nebudou jen doma s dětmi. Jsou však i ženy, které se takové změny bojí. Špatně snáší představu, že se jim opět tak zásadně změní denní režim, že nebudou stále se svým dítětem, bojí se, jak se po letech zapracují. Kromě toho možná musíte hledat i nové zaměstnání. Co s tím, aby byl pro vás návrat do pracovního procesu příjemnější?
práce kolegyň

– Možná se bojíte o své dítě, jak si zvykne ve školce. Aby byl pro něj nástup do školky co nejjednodušší, zvykejte ho už od miminkovského věku na kolektiv. Můžete navštěvovat různé kroužky pro děti, cvičení nebo plavání. Také můžete vyzkoušet dítě dát ještě před klasickým nástupem do školky třeba na jedno dopoledne v týdnu do „miniškolky“ nebo soukromé školky.
Trénujte mozek. Pokud máte strach z toho, jak se vám opět rozjedou naplno mozkové závity, můžete zkusit například nějaký jazykový kurz. Můžete navštěvovat nějaký skupinový kurz nebo třeba stáhnout aplikaci na výuku jazyka do mobilu. Zkuste třeba i nějaký odborný e-learningový kurz.
šipky u podnikatelky
Udržujte se v obraze. Sledujte, co se děje ve vaší firmě a ve vašem oboru. Udržujte kontakty se svými kolegy. Návrat do práce pak bude příjemnější a nebudete se cítit jako na úplném začátku.
– Jestliže vás představa návratu do práce stresuje a doma vám to vyhovuje, zkuste hledat nějakou práci z domova. Můžete například zkusit copywriting, překlad z cizího jazyka nebo správu sociálních sítí pro nějakou firmu. Pokud víte už v průběhu mateřské dovolené, že by vás něco takového lákalo, můžete zkusit sbírat zkušenosti. Využijte toho, že ještě pobíráte rodičovský příspěvek a zkoušejte nové věci, abyste měli jasno, co by vás bavilo.
Motivujte se. Pořiďte si nové hezké oblečení a doplňky, hned se do práce budete těšit víc! Domluvte se s partnerem nebo kamarádkou, že si za první výplatu někam vyrazíte! Uvědomte si, že změna je život a že si brzy vy i celá rodina na nové nastavení zvyknete!