Kronika života, aneb myslete, tvořte a žijte pozitivně

Mnoho lidí se nedokáže radovat z maličkostí, kterých vám životní mozaika nabídne bezpočet. Možná vám to bude připadat zvláštní, ale opravdu někdy stačí jen pouhá drobnost, aby vám zvedla náladu a nastartovala léčivý, ozdravný proces vaší duše a tělesné schránky.
V každodenním životě přicházíme do styku s mnoha lidmi, setkáváme se známými tvářemi, poznáváme nové, ne každý nám vyhovuje a podobné je to i s událostmi, které se na nás valí ze všech stran. Zvlášť dnes v přetechnizované době.  Mobilní komunikace, Internet, SMS, telefonní hovory, a v tom frmolu pak často přehlížíme docela běžné, všední střípky. Mnohé z nich jsou však pro nás darem a oceníme je zvlášť tehdy, když je nám úzko, a jímají nás depresivní myšlenky.
matka s dcerou.jpg

Pozitivní myšlení mění svět, někdy stačí jen pouhá maličkost

Poznamenejte si občas to, co vás potěšilo, je to důležité. Moc důležité! Stvořit každý den radostnějším máme tedy ve svých rukách a technologie nám k tomu mohou napomáhat. Jednou z pomůcek může být zdarma software vyvíjený pro operační systémy Android s názvem Gratus – promoting good vibes and positivity. Je velmi jednoduchý, přitom neobyčejně účinný. V principu vás dovede k tomu, abyste si včas poznamenali do své kroniky života události – právě ty drobnosti, které vás potěšily.  Mohou to být i zdánlivě nesmysly, třeba jste dětem na zahradě instalovali novou skluzavku, nebo vás těší pohled na hrající si kočku se zmuchlaným papírkem, nebo jste si koupili pěkné tričko a chodíte teď v něm celý den. Stačí si tohle všechno poznamenat formou kratičkého textu, který můžete doplnit fotografií. Až na vás půjdou chmury, vybavte si, že máte svou kroniku drobných pozitivních maličkostí a zalistujte si v ní. Propojí Vás to s těmi událostmi, nabije energií a doslova nastartuje.
Život se opravdu skládá z nekonečného sledu maličkostí, a tak filtrujte své myšlenky. Negativní reklamy a zprávy o násilí ignorujte a pamatujte, že co vysíláte, to se vám vrací, a že pozitivně naladěná bytost bude k sobě přitahovat ty, které smýšlí podobným pozitivním způsobem.
pohled nahoru.jpg
Aplikaci Gratus si stáhnete gratis, tedy zdarma, z rozhraní Google Play, poběží na Androidu od verze 5.0. Některé doplňkové funkce jsou sice placené, ale jen jednorázovou symbolickou částkou 80 korun. Program je poměrně dobře hodnocen známkou 4,7 z pěti možných bodů.