Na cesty s automobilem

Plánujete také daleké cesty nebo jen malý výlet? Je zcela jedno jestli míříme do zahraničí nebo pouze do blízkého okolí. Důležité je automobil řádně přichystat tak, aby byl co nejvíce spolehlivý. Ano, může se stát, že se někde něco prostě pokazí. Částečně však problémům lze předejít. Poradíme vám jak na to velmi jednoduše:
 karburátor auta.jpg
·         Návštěva autoservisuzajistí ten nejzákladnější krok, což je diagnostika vozu. Závady, které se ukážou tímto způsobem, můžeme rychle nechat odstranit. Pak nemusíme mít jen pocit, že máme auto v nepořádku. Vždyť i teď je ten správný čas nechat odstranit i ty poruchy, o kterých víme. Nezahálíme ani s výměnou oleje a filtrů.
 
·         Kontrola vybaveníje také velmi důležitá. Máme na mysli povinnou výbavu jako je autolékárnička, protože ta může být zastaralá. Dále je potřeba překontrolovat rezervu kola ve vaně kufru s případným zvedákem. A také nesmíme zapomenout na náhradní žárovky, pojistky a výstražný trojúhelník včetně výstražné vesty. Do zahraničí přibalte i mini hasící přístroj.
 
·         Vizuální stavnás upozorní na případné nedostatky, tedy znečištění vozu uvnitř i zvenku. S autem můžeme jednoduše zajet k benzínové stanici, kde se za mírný poplatek rychle zbavíme nečistot na sedadlech a případně dofoukneme kola. A jistou perličkou na přípravách může být i automyčka, kde vůz můžeme nechat navoskovat.
 
 tachoměr auta.jpg
Určitě mi dáte za pravdu, že s takto připraveným automobilem se každému řidiči i spolucestujícímu hned lépe pojede kamkoliv. A pokud nevlastníme svůj osobní vůz, pak nezoufejme, vždyť existují autopůjčovny. Takový pronájem vozu není zrovna levná záležitost, avšak ceny jsou odlišné dle typu vozu a dle doby zapůjčení. Tyto vozidla jsou připravena i na daleké cesty a jsou předávána v dokonalém stavu. Proto se nemusíme ničeho obávat. S automobilem se přepravíme kamkoliv rychle a pohodlně. Stačí jen nasednout a vyrazit.