Netradiční místa pro dovolenou v roce 2018


Akureyri (Island)
Druhá největší městská oblast na Islandu s 18 000 obyvateli je sama o sobě dobrou volbou, stejně jako výchozím bodem pro objevování některých z nejpozoruhodnějších památek na ostrově. Místo se vyznačuje sušším klimatem, než jaké panuje v hlavním městě Reykjavíku. Jedná se o přístavní město ležící v blízkosti Eyjafjörður, překrásného a zároveň nejdelšího fjordu v zemi. V blízkosti se rovněž nachází i lokality, v nichž se natáčel seriál Hra o trůny. Jedná se o vodopád Goðafoss a jezero Mývatn.
 port island
Tbilisi (Gruzie)
V roce 2011 započala v gruzínském hlavním městě gastronomická revoluce. A již nyní se současná městská kultura pyšní renomé, díky kterému se stala pověstným místem pro náročné hosty. Rovněž je zde možné navštívit i nové galerie, jako například Project ArtBeat, otevřená v roce 2017, přispívající k rostoucímu počtu prostor vyhrazeným mladým gruzínským umělcům.
 
Leeuwarden-Friesland (Nizozemsko)
Projekt Evropské hlavní město kultury často zaměřuje svou pozornost na méně známé destinace. Fríská krajina se vyznačuje lesy, louky a rašeliništi a táhne se podél pobřeží Waddenského moře a jeho ostrovů. Exotická tanečnice a špionka Mata Hari a grafik MC Escher pocházejí právě z Leeuwardenu a oba jsou zde připomínáni výstavami, debatami a projekcemi.
jezero na podzim 
Flandry (Belgie)
Návštěva vlámských vojenských památníků letos ponese velký význam, neboť si tento region letos připomene sté výročí konce první světové války. Tento rok zde také začíná tříletá oslava flanderských mistrů, která se letos zaměřuje na Rubense a jeho barokní vliv v Antverpách. Ti, kteří mají zájem ochutnat Belgii v tekuté formě, budou moci navštívit mnohé z řady pivních festivalů, včetně Antverpského pivního večera (23. – 25. června), nebo BXLBeerFestu (25. – 26. srpna) a Belgického pivního víkendu (31. srpna – 2. září), konajících se v Bruselu.