Tapety do bytu

Malování bytu díky moderním barvám i pracovním nástrojům už dnes není tak náročné, jako tomu bylo v minulosti. I tak se však jedná o poměrně náročný úkol, zvláště, pokud se rozhodnete vymalovat celý byt. Existuje však alternativní řešení v podobě tapet. S těmi není obvykle tolik práce a navíc nenaděláte. Také nebudete muset složitě přemisťovat nábytek, případně ho balit do igelitu. Navíc se běžně dají sehnat nejen klasické jednobarevné tapety, ale i tapety se vzory, které při běžném malování prostě vytvořit nedokážete.
květinový vzor
Cenově nejdostupnější tapety jsou standardní papírové typy. Jejich nízká cena ale hovoří o jejich kvalitě, která obvykle není příliš valná. Nejsou odolné ani proti případnému poškrábání, ani proti vodnímu živlu. Zkrátka se jedná o papír, který může poškodit úplně všechno. Proto byste raději měli sáhnout po sklovláknitých, vliesových nebo vinylových tapetách, které jsou daleko odolnější a dají se dokonce omývat. Díky tomu jsou vhodné do všech místností, tedy i do kuchyně, případně do koupelny. Jejich cena je však vyšší než u typů vyrobených z papíru.
květinové pozadí
I co se týče samotné práce jsou na tom papírové tapety nejhůře. Je totiž potřeba nejenom opatřit lepidlem stěnu, ale rovněž i samotnou tapetu. Navíc jejich odstraňování je také zážitek srovnatelný snad jen s prací v dole. Obdobným způsobem se lepí i vinylové tapety, ty jsou však alespoň schopné zakrýt nerovnosti, což papír samozřejmě nedokáže. Nejlépe se pracuje s vliesovanými, respektive se sklovláknitými typy.
námořní tapeta
Hlavně s druhým zmiňovaným typem se pracuje mimořádně dobře. Sklovláknité tapety navíc nejsou vhodné pouze pro standardní stěny, ale můžete je nalepit prakticky na jakýkoliv povrch. Jejich nesporné kvality jsou však vykoupeny poměrně vysokou cenou. Chcete-li však kvalitu, vždy si musíte připlatit. To samozřejmě platí nejen pro tapety.