Wellness, to pravé pro naše tělo i mysl

Civilizační choroby jsou novodobým strašákem lidstva a moderní medicína s nimi jen obtížně drží krok. Zdravým životním stylem můžeme tuto hrozbu odvrátit. Zní to prostě, ale obtížně se to naplňuje pod každodenním tlakem pracovních povinností i nezdarů v osobním životě.    

Wellness je životní styl. Jednoduše řečeno, je to cesta, kterou jsme si sami zvolili a na jejímž konci bychom měli vypadat a cítit se dobře, být fyzicky zdraví a v duševní pohodě. K zachování vnitřní rovnováhy se ovšem potřebujeme uvolňovat od všudypřítomného napětí.
vonný olej a levandule

O tom, že relaxace prodlužuje život tím, že umožňuje tělu regenerovat, nemůže být pochyb. Relaxace je obranná technika, kterou chráníte své tělo před příznaky stresu. Přirozeně můžeme relaxovat třeba poslechem hudby nebo hrou na hudební nástroj, sportovní aktivitou či na procházce se psem nebo při práci na zahrádce. Velmi očistně působí pohyb spojený s pobytem v přírodě.

Existuje řada speciálních uvolňovacích metod jako je Jacobsonova progresivní relaxace, autogenní trénink nebo dechová cvičení, jejichž správnému nácviku je třeba věnovat určitý čas. Ještě dále pokročily východní filozofie, které spojují meditační techniky například s masážemi, aromaterapií nebo vyváženou životosprávou. Očišťovací postupy, při nichž dosáhneme dokonalého uvolnění těla a očisty mysli, mohou být součástí wellness pobytu. Kataraktický účinek mají tyto kúry zejména ve spojení s vodou.
masáž krku

Wellness programy nám nabídnou revitalizační procedury, k nimž patří sauna, vířivka, masáže, peeling, bylinné koupele, fitness, pobyt v solné jeskyni a řada dalších. Měli by si je pravidelně dopřávat zejména psychicky vytížení pracovníci jako prevenci spánkových obtíží, bolestí hlavy, únavy, vyčerpanosti a vzniku civilizačních chorob. Pracovat na svém zdraví a psychické vyrovnanosti je určitě dobrá investice. Nelitujte proto času a peněz na obnovu své životní energie.