Za hvězdami klubu FC Barcelona

Lionel Messi

·         Rebel s odbarveným čírem nebo tarzan s dlouhými vlasy. I pod těmito podobami se kdysi skrýval Lionel Messi, který dnes oslňuje mužnou tváří s bujarým plnovousem.

·         Třicetiletý fotbalista pocházející z Argentiny svoji kariéru započal již v pěti letech a od té doby jeho hvězda stále stoupá. V současné době se jedná o reprezentanta klubu FC Barcelona a díky mnoha světovým prvenstvím se řadí mezi nejlepší hráče vůbec.
vlajka fc barcelona

·         To, že má fotbal v krvi, potvrzuje i fakt, že oba jeho bratranci se též prosadili jako velmi úspěšní hráči.

·         Vzhledem k tomu, že v dětství prodělal růstovou poruchu, založil charitativní organizaci zaměřující se především na zdraví a vzdělání dětí, které se věnuje velmi intenzivně dodnes.

·         Co se týče soukromého života, fotbalista si ho velmi dobře střeží. V minulosti byl spojován s několika ženami. Oficiálně vztah ovšem potvrdil až se současnou partnerkou, se kterou má syna, který své fotbalové nadání zdědil po tatínkovi. 

lionel messi

Gerard Piqué

·         Barcelonský rodák, Gerard Piqué, se snad narodil přímo na hřišti s míčem v ruce. V den, kdy poprvé spatřil světlo světa, se totiž také stal členem fotbalového klubu.

·         Jeho otec je povoláním právník a matka lékařka. Nicméně díky svému slavnému dědečkovi Amadoru Bernabeuovi se již od útlého dětství pohyboval ve fotbalovém prostředí, kde si získal mnoho známých, včetně nejlepšího přítele Francesca Fábregase.

·         Kombinace významných kontaktů, dostatku financí, vhodných příležitostí a v neposlední řadě talentu mu zajistila zářivou budoucnost u klubu FC Barcelona, jehož je nyní reprezentantem.
fotbalový stadion

·         Vzhledem k tomu, že jeho životní partnerkou je světoznámá zpěvačka, Shakira, se kterou mají v současné době dva syny, je jeho soukromý život pod drobnohledem.

·         Se Shakirou v minulosti spolupracovali i na několika pracovních projektech týkajících se například Mistrovství světa.

 

Mezi další známé fotbalisty Barcelony patří mimo jiné: Luis Suárez, Sergi Roberto nebo André Gomes.