Zatloukací pozinkovaný trn pro výstavbu dřevěných altánů, přístřešků a pergol


Zhotovit pergolu nebo zahradní altán či přístřešek není až tak obtížné, jak se zdá. V současné době je na trhu k dispozici celá řada materiálů a pomůcek a především možností řešení takových staveb, které slaví své úspěchy především na předchozích zkušenostech.

zahradní altán

Rozhodnete-li se postavit takový objekt z masivního dřeva, půjde o řešení tradiční, konzervativní, ale osvědčené z mnoha důvodů. Především půjde o vzhledově velmi atraktivní stavební prvky, vhodné do okrasných zahrad, ideální zejména tam, kde dominují přírodní materiály, tedy kromě dřeva hlavně kámen v podobě obkladů či dlažby.

venkovní pergola

Výstavba zahradních přístřešků se opírá o některé stavební komponenty, s nimiž je práce mnohem snazší, než tomu bývalo před mnoha lety. Dnes nám usnadňují výstavbu různé spojovací součásti a prostředky, které zkracují výrobní proces a prodlužují životnost zhotoveného díla. Jsou to např. spojky a úchyty, zpravidla zhotovené z ocelových plechů, s antikorozní povrchovou úpravou, takže ve vhodných případech odpadá pracné sestavování dřevěných hranolů, trámků a latí, jak to prováděli tesaři a truhláři před staletími u krovů a dalších konstrukčních dílů lidských sídel. Jedním z přípravků, které patří k základním opěrným bodům dřevěných venkovních konstrukcí, jsou zatloukací trny.

Zatloukací trn pro fixaci dřevěných hranolů

Zatloukací pozinkovaný trn pergoly-trutnov.cz je speciální přípravek, který poslouží k bezpečné fixaci dřevěných konstrukcí, umístěných ve venkovním prostředí. Trn se zatluče na požadované místo přímo do zeminy nebo se zabetonuje a do jeho vyčnívající části se vsadí konec dřevěného hranolu. Trny jsou zhotoveny z konstrukční oceli a povrchově upraveny žárovým zinkováním, což zaručuje velmi dobrou odolnost vůči korozivním procesům. Tím docílíte požadované stability celé stavební konstrukce na dlouhá období v řádu let až desítek let.