Spojte své síly se silou strojů


Když se konečně rozhodnete pro stavbu zahradního domku, ve kterém v pozdějším věku budete bydlet, musí být projekt dokonale vypracován. Patrový domek být prostě musí. Když máte vybrané místo pro domek ve svahu a na opačném konci, než je vstupní branka, musíte cítit, že budete potřebovat několik pomocníků, abyste své vlastní síly nevyplácali dřív, než začnete opravdu první stavební práce.
stavební cihly.jpg

Začněte přemýšlet o těžké technice.

Inu, nabrali jste si na svá bedra opravdu velký náklad! Určitě má svépomoc své nesporné výhody. Budete u všech stavebních činností, a proto budete vědět, co, jak a kde je postaveno, připevněno, uchyceno. Budete takovým stavebním dozorem a dělníkem zároveň. Ale pozor, Vaše fyzická síla má své limity ! Na to myslete především. Musíte žít i svůj osobní, ale také profesní život. A lidské síly jsou tak rychle unavitelné.

Proto nebuďte zatvrzelý a nemyslete si, že všechno zvládnete sami.

· Nechte občas za sebe pracovat těžkou techniku, která je spolehlivým pomocníkem i na stavbách daleko větších rozměrů.

· Využijte jejich sílu a rychlost.

· Ušetřete své síly na to, co stroj nedokáže.

· Nakonec urychlíte stavební činnosti natolik, že stavba se pohne kupředu, než byste řekli švec!

část jeřábu.jpg
Budete mít dobrý pocit z Vašeho rozhodnutí, které bylo v danou chvíli na místě. A že si připlatíte pár korun navíc? A že budete mít těžkou techniku i s profesionální obsluhou? To je přece skvělé a za ty peníze to stojí. Stejně byste museli pustit nějakou tu korunu navíc kamarádům, kteří by Vám přišli na pomoc. A jak dlouho by Vám to trvalo? Nejméně desetkrát déle času byste trávili, např. s přesunem stavebního materiálu.

Chcete-li postavit patrový domek rychleji, určitě využijte síly strojů. Letní měsíce byste totiž mohli trávit už v novém! A následnou pochvalu si určitě také zasloužíte!